ZA GRAMATICKÉ ANI PRAVOPISNÉ CHYBY NERUČÍM :-))))))))))))))))))))))

5.kapitola SPLNĚNÝ SEN

25. května 2013 v 18:26 | KikinaTyna |  Splněný sen
To je pro tebe lenule...děkuji ti..Zapoměla jsem si nastavit budík,takže jsem samozřejmě zaspala.Naštěstí když jsem se podívala na datum,byla teprve obota,den před odjezdem-spadl mi obří balvan ze srdce.Jeho místo ale zabral menší kamínek..rodinná sešlost-blesko mi hlavou.
Vyskočila jsem z postele,rychle do koupelny,pak zpátky do pokoje se převléct,no a potom rychle dolů.Stihla jsem to jen taktak..zrovna přicházel první host.Taťkův taťka.
"Ahoj dědečku."Pozdravila jsem ho.
"Tak jdeme vařit beruško."Usmál se na mě.Dědeček je můj velký vzor.Má vlastní restauraci ve které je šéfkuchařem.A jelikož u nás smuteční hosté měli být i na smuteční hostinu-oběd,byl povolán do kuchyně dědeček.Už odmalička jsem mu strašně ochotně a ráda pomáhala ale asi před dvěma lety mě to chytlo,začal jsem se pořádně snažit a poslouchat všechno co děda přikazuje a říká no a od té doby mě děda v kuchyni bere jako schopného kuchtíka ze své restaurace a tam mě taky někdy nechává pracovat.Hlavně přes prázdniny.Už jsem se toho vážně hodně naučila a v kuchyni jsem jistější než ve svém vlastním pokoji.Až budu velká chci mít taky vlastní restauraci.
"Babička..."Začala jsem.
"...dojde s tetou a strýcem a dvojčaty."Dokončil děda.To mi stačilo.
Do kuchyně nám ze zásady nikdo nikdy nelozí-mamka dodělávala úklid a taťka byl s mými sourozenci venku...takže ani nikdo nemohl.
Obratně jsem se otáčela a podávala dědečkovy přísady.Ale nejen to...něco nechal děda úplně na mě.No a tak vznikalo naše mistrovské dílo.
Když už celý dům nádherně voněl,maminka měla dokončený úklid a začaly přicházet první opravdový hosté.Strýčkové,tetičky,bratránckové,sestřenky,bratranci a sestřeničky..mimojiné taky babička....no ale taky příbuzní pro které už není pojmenovaní.Všichni byly postupně usazováni do obýváku a když už jsme byly všichni-byli jsme přesunuti do jídelny.Sice jsme museli jíst na třikrát abychom se všichni najedly ale zvládli jsme to.
Z dědou jsme byli pochváleni a označeni za velmi dobrý tým.Plácli jsme si a přesunuli jsme se tentokrát na zahradu.
Všímala jsem si že se ze smutečních hostů stávali spíše....no pravý opak až moc veselý hosté.Možná to bylo tím alkoholem co měli v sobě-a to nemohlo být z toho přípitku na mé zdraví a přežití v Anglii.Pojídali se příspěvky ke smuteční hostině doneseny různými členy rodiny-jednohubky,chlebíčky,koláče,buchty...jako na nějaké oslavě-při tom tom to měla být smuteční hostina.
Zničehonic si mě babička zatáhla stranou:
"Co potřebuješ babi?"
"Opravdu tam chceš jet Katuško??"Zeptala se na otázku která mě před časem trápila.
"Ano babičko chci.Už jsem se rozhodla."
"Ale na celé dva měsíce."V tom mi došlo na co naráží.Abyste byli alespoň částečně informováni,taťkova mamka-moje babička-nenávidí mamčiny rodiče-moje druhé prarodiče.Už na svatbě to prý bylo hrozné a na rodiných oslavách se projistotu nesetkávají.Ale alespoň máme víc oslav...:-) Každopádně..nevím z jakého důvodu ale prostě je nemůže vystát.
"To je kvůli mým druhým prarodičům že??"Babička mlčela.
"Tak abys věděla babi,já je mám moc ráda.A bydlí celkem hodně hodně daleko,takže jsem ráda že je zase jednou uvidím.A jestli ti leží v žaludku to,že u vás na prázdninách nebudu,tak si laskavě uvědom že u vás jsem pomalu každý druhý víkend v měsíci.A na velké prázdniny k vám jezdím jenom proto abych mohla pracovat u dědy v restauraci."
Z této dost nepříjemné situace mě vysvobodila mamka.
"Kde si Cat?Všichni už na tebe čekají."
"Na mě??"Nechápala jsem.Mamka jen přikývla a odvedla mě za ostatníma kteří už zase přesídlili do obýváku.Babičku jsem nechala na pospas jejím myšlenkám.Když jsem vstoupila.
"Happy birthday to you..."Začala celá rodiná sešlost.Když dozpívaly,slova se ujal taťka.Vysvětlil že zpívaly anglicky protože budu na prázdniny v Anglii,no a že tam budu i přes moje narozeniny-tak mám oslavu teď.
Chvilku jsem nechápavě stála ale kdž ségra donesla dort a všichni vytáhly dárkové tašky a neidentifikovatelné tvary zabalené v ozdobném papíru-vyjasnilo se mi.
Smuteční hostina se změnila na opravdovou oslavu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Any Horan ♥ Any Horan ♥ | Web | 25. května 2013 v 19:17 | Reagovat

Super kapitola!! :-)

2 lenule lenule | Web | 27. května 2013 v 16:04 | Reagovat

Ach, děkuji za věnování :)
jinak super kapitolka, těším se jak to bude pokračovat dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama